مدرس: دکتر سید محسن میرباقری

استاد سیّد محسن میرباقری در سال 1328 در شهر مقدّس قم دیده به جهان گشود. پیش از ورود به دبستان خواندن قرآن را به طور کامل آموخت. در دبستان به حفظ قرآن پرداخت و در مقطع دبیرستان به درک معانی آن مبادرت کرد. تحصیلات آکادمیک را تا مقطع دکتری در رشته علوم قرآن و حدیث ادامه داد و هم¬زمان به تحصیل دروس حوزوی پرداخت. در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی قبل از پیروزی انقلاب در تأسیس نمازخانه دانشکده، همّت گماشت و با تشکیل جلسات تفسیر قرآن کریم مرکزیّتی برای دانشجویان مذهبی فراهم آورد. علاقه¬ی ویژه¬ی ایشان مو...

مشخصات درس

16 جلسه تعداد جلسات:

480 دقیقه مدت دوره:

70,000 تومان قیمت:

ابتدا وارد سایت شوید

معرفی درس


درس امامت در قرآن چه مزایایی برای ما دارد؟

آشنایی با رویکرد قرآن در مسألهٔ امامت.

افزایش قدرت پاسخگویی به شبهات روز درباره امامت.

قدرت تحلیل و بررسی نظریات نادرست درباره امامت.

شناخت مبنا و اصول عقاید شیعه بر اساس قرآن.

عمل به تکلیف شرعی خود در فراگیری علم و عقاید اسلامی همچنان که در روایات ما · طَلَبُ الْعِلْمِ فَرِيضَةٌ عَلَى كُلِّ مُسْلِمٍ أَلَا إِنَّ اللهَ يُحِبُّ بُغَاةَ » : بر آن تاکید فراوان شده مانند الْعِلْم؛ فراگیری علم (دین) بر هر مسلمانی واجب است، آگاه باشید که خدا جویندگان .١« علم را دوست دارد

امامت یکی از مباحث چالش بر انگیز و پر دامنه ای در طول تاریخ بوده. امروزه با توجه به سؤالات و شبهات فروان در این زمینه، لازم است دیدگاه قرآن کریم در این باره به روشنی تبیین شود; از این رو موسسه نورالمجتبی علیه السلام در این امر مهم گامی کوچک برداشته و درس امامت در قرآن را با نام در ۱۵ جلسه تولید کرده که در تبین آن از یکی از « منادیان توحید » نامدارترین اساتید این رشته یعنی دکتر سید محسن میرباقری بهره برده است.معرفی استاد

سید محسن میرباقری

- آخرین مدرک دانشگاهی: دکترای تخصصی در علوم قرآن و حدیث
- سابقه تدریس در دانشگاه: 38 سال (1360)
- تالیف بیش از 6 عنوان کتاب
- عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی.
- بیش از 1۰۰۰ برنامه کارشناسی قرآن در رسانه ملی
- تالیف بیش از 21 مقالهاین درس برای شما مناسب است

- اگر بهرمندی از بهترین اساتید برای شما مهم است.

- اگر میتوانید حداقل سه ساعت در هفته برای آن زمان بگذارید.

- اگر به آموزش از طریق فضای مجازی علاقه دارید.

- اگر مایلید با مباحث امامت در قرآن آشنا شوید.

این درس برای شما مناسب نیست

- اگر رویکرد قرآنی و یا غیر قرآنی برای شما تفاوتی ندارد.

- اگر به کلاس حضوری با بهترین اساتید دسترسی دارید

- اگر تمایلی به برنامه ریزی شخصی و اجرای آن ندارید.

- اگر به طور کامل به مبحث امامت در قرآن مسلط هستید.

امکانات آموزشی این درس

شما بعد از ثبت نام در این درس می توانید این درس را در قالب های مختلفی فرا بگیرید:

محتوای اصلی

- ۱۵ ویدیوی آموزشی همراه با متن و نمودار

- پشتیبانی تلفنی و آنلاین

- متن درس استاد در قالب ۱۵ فایل PDF

- مدرک و گواهینامه پایان درس از وزارت ارشاد

محتوای اختیاری

- کتاب (در صورت درخواست پست خواهد شد)

- صوت درس در قالب ۱۴ فایل MP3

- جزوه خلاصه درس


به همراه گواهینامه معتبر

اگر هنگام ثبت نام درخواست کواهینامه دانشگاه تهران رو انتخاب بفرمایید، انشالله پس از قبولی در آزمون پایان دوره گواهینامه معتبر با مهر و امضای دانشگاه تهران برای شما صادر خواهد شد.امتیازات کلاس مجازی امامت در قرآن (منادیان توحید)

- میتوانید طبق شرایط خود برنامه ریزی کنید.

- با دیدن روزی یک درس ( 35 دقیقه) میتوانید یک دوره از مباحث نبوت را تنها در ۱۵ روز بگذرانید

- با گذراندن این دوره میتوانیم به شبهات مختلف مطرح در امامت پاسخ قرآنی دهیم

- با رویکرد قرآن در مسأله امامت آشنا می شویم که امامت را شاخه ای از توحید و شأنی از شئون الهی می داند.

- تفاوت امامت الهی از غیر الهی را با توجه به آثار فرهنگی تاریخی درک خواهیم کرد.


پاسخ به سوالات پر تکرار

آیا کسی که هیچ پیش زمینه دروس دینی ندارد میتواند از این دوره استفاده کند؟

بله، چرا که در این درس جز در چند مورد اصطلاحات خاص و تخصصی به کار نرفته است و مطالب با زبانی بسیار ساده و روان بیان شده است.

آیا مطالب این درس همان است که در درس معارف دانشگاه خوانده ایم؟

خیر، در اینجا دو واحد به امامت در قرآن اختصاصیافته است در نتیجه فرصت بیان مباحث بیشتری از امامت وجود داشته است. ضمن این که شاکله و محتوای آن کاملاً قرآنی است.

آیا در این درس نوآوری وجود دارد؟

سرفصلهای اصلی درس و همچنین محتوای تدریسشده بر مبنای قرآن کریم است که در این مورد بیشاز ۱۳۰ آیه و همچنین ۹۰ حدیث از منابع شیعه و سنی استفاده شده است. از این رو شما با درسی مبتنی بر قرآن کریم رو به رو خواهید بود.

آیا مطالب سنگین و غیر قابل فهم هست؟

خیر، تا حد امکان سعی شده است که درس ها با زبانی ساده تبیین شود و در عین حال نکات علمی آن حفظ شود.چه دلیلی برای ثبت نام در این درس وجود دارد؟

چرا باید باید در این درس ثبت نام کنم در حالی که به برکت مجالس مذهبی، صدا و سیما، رادیو و ... ما به این مباحث دسترسی داریم؟ برای این سوال چند دلیل مهم وجود دارد:

- شما در کلاس درس مجازی شرکت می کنید و نه صرفا سخنرانی که با طرح های آموزشی، تکلیف، آزمون آنلاین و پشتیبانی تلفنی و آنلاین همراه است.

- سرفصل ها و سیر محتوایی این درس، با تلاش اساتید شورای علمی موسسه تنظیم و تدوین شده که ۱۳۷ نفر-ساعت از اساتید صرف وقت شده است. اعضای ثابت این شورا همگی از افراد خبره و متخصص هستند مانند: دکتر سید محسن میرباقری، حجة الاسلام دکتر محمدباقر قیومی، حجة الاسلام وحید بهرامپور ، دکتر سید محمد حسین میرباقری و دکتر خدایاری.

- این درس با روش علمی و در ۱۵ جلسه ، معادل ۲ واحد دانشگاهی تدوین شده است و در واقع شما یک درس تخصصی را با زبان ساده می آموزید.

- بعد از شرکت در این دوره گواهینامه معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطا می شود.

- این دوره دارای پشتیبانی آنلاین و تلفنی است.

- این درس توسط استاد سید محسن میرباقری تدریسشده که بیشاز ۵۰ سال مشغول به تحقیق و پژوهشدر قرآن و حدیث هستند.

سرفصل های درس امامت (منادیان توحید)

فصل اول: امامت شاخهای از توحید ( ۱ جلسه)

فصل دوم: آیه مبنایی امامت ( 11 جلسه)

فصل سوم: اهل بیت علیهم السلام ائمه الهی ( 3 جلسه)

برای آشنایی بیشتر با سرفصل های درس نبوت به اینجا مراجعه کنید.


چرا درس های موسسه رایگان ارائه نمی شود؟

ابتدا باید دانست که موسسه نور المجتبی علیه السلام با بیش از ٤٠ نیروی متخصص یک موسسه خصوصی است و به هیچ ارگان و نهاد دولتی و غیر دولتی وابسته نیست. از طرف دیگر تولید درسه ا با روش خاص موسسه نیازمند تشکیل کارگروه های تخصصی مختلفی است؛ مانند شورای علمی، تحقیق و پژوهش، رسانه، فضای مجازی، سایت، آموزش، پشتیبانی.

ثمره تمام این فعالیت ها تولید کلاس مجازی با امکانات آموزشی است. از جمله ویدیوی آموزشی، کتاب، جزوه، جزوه خلاصه، پشتیبانی تلفنی و آنلاین، تمرین، آزمون، مدرک پایان درس و ... . میتوان تمام این فعالیتها را با یک جمله کوتاه بیان کرد:

برای تولید یک جلسه ٣٠ دقیقه ای حدود ۱۸۰ نفر-ساعت زمان صرف می شود.

آنچه بیان شد نشان از این دارد که تولید این درسها تا چه حد هزینه بردار است. همه این تمهیدات برای تولید درسی با کیفیت و در شأن دانش پژوهان در نظر گرفته شده و شما میتوانید کیفیت کار موسسه نورالمجتبی را مقایسه کنید. این در حالی است که موسسه در حال تحقیق و پژوهش و تولید درسهای جدید در عرصه داخلی و بین المللی است که تمام درآمد آن صرف این امر مهم میشود. پس مطمئن باشید هزینه ای که پرداخت می کنید از دو جهت صرف کار خداپسندانه شده:


۱- آموزش و ارتقای معارف اسلامی خودتان.

۲- تولید و ترویج معارف اسلامی در ایران و جهان و به زبان های مختلف.

با تمام این توصیفات، تاکید می کنیم که موسسه حداقل مبلغ را در نظر گرفته تا افراد بیشتر ی بتوانند از آن استفاده کنند. اما ما نیز باید همواره از خودمان یک سوال بپرسیم و صادقانه به آن پاسخ دهیم: من هر ماه چه قدر برای خود هز ینه میکنم و چه مقدار از آن را به ارتقای دانش دینی خود اختصاص می دهم؟ تا به حال چه کتاب هایی خریده ام و چه کلاسهایی شرکت کرده ام؟


تضمین 100 درصدی کیفیت دوره

موسسه نورالمجتبی خود را موظف میداند که رضایت شما از درسها را ضمانت کند.

بنابراین شما از زمان ثبت نام ۳۰ روز فرصت دارید درس های احساس کردید مطالب برای شما مفید نیستند، میتوانید از ادامه دوره انصراف دهید و کل مبلغ خود را پس بگیرید. بنابراین چیزی را از دست نخواهید داد.

ما این ضمانت را بر عهده خود میدانیم چرا که هزینه ای که شما برای این درس پرداخت می کنید، صرف تولید دروس اسلامی می شود و معتقدیم دریافت هزینه در صورت نارضایتی شما از درس، لطف و برکت آن را از بین خواهد برد.

نظرات

نظرات شما راهگشای کار ماست به آنها اهمیت می‌دهیم

محمد رزم آرا تاریخ انتشار: 6 روز پیش

به نام خدا وعرض خدا قوت به همه دست اندرکاران این برنامه بسیار ارزشمند، موضوعات مطرح شده واقعا مباحث شیرین و تأثیرگذار در زندگی است که بنده خیلی دقیق آن را مطالعه کرده و لذت بردم و حقیقتا خیلی به اطلاعاتم به ویژه در زمینه اعتقادی و مذهبی افزوده شد لذا از همه مسئولین ذیربط واساتید گرانقدر بالاخص استاد میرباقری سپاسگزارم ان شاءالله که مشمول الطاف الهی و عنایات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم ارواحناه له الفداه قرار گیرید