مقدمه مدیر مسئول

بسم الله الرحمن الرحیم

صلوات و سلام خدای رحمان بر پیامبر آخرالزمان، پیامبر نور و رحمت صلی الله علیه و آله و سلم برای عالمیان و بر عترت مطهر او علیهم السلام، همان یادگاران او در کنار قرآن، به ویژه بر ساحت قدس و نورانی حضرت بقیة الله، مهدی صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، خدای منان را از ژرفای دل شکرگزاریم که عنایت او موجب گشت تا با کمک برخی دوستان عزیز و گرانقدر، با اهتمامی که برای خدمت به ساحت مقدس امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و قرآن دارند، بر آن شدیم که مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالمجتبی علیه السلام را تأسیس نماییم.

این مؤسسه با هدف نشر و تعلیم معارف اسلامی مبتنی بر آموزه های قرآن و عترت در داخل کشور و جامعه بین الملل شکل گرفت و با رویکرد تربیتی و تبلیغی و گزینش و جذب نیروهای مستعد و ارتقاء سطح علمی آنان تا رسیدن به مرحله مربی برپاگشت.

دکتر میرباقری

مؤسسه نورالمجتبی علیه السلام مهمترین رسالت خود را فراهم ساختن امکانات آموزشی در حوزه معارف و آموزه های اخلاقی و تربیتی قرآن و عترت می داند.
مخاطبان اصلی مدنظر در این راستا جوانان مسلمان در جای جای جهان می باشند؛ در راستای این اهداف پنج گام زیرین تعریف شده است:

گام 1: دوره های کامل معارف و آموزه های قرآنی
گام 2: فراهم ساختن دوره های مهارتی و کاربردی
گام 3: تدیون دوره ها به زبان های دیگر،
گام 4: جذب و گزینش نیروهای مستعد،
گام 5: تربیت مربی

در اولین گام به فضل الهی دروسی با موضوعات عقاید قرآنی، تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام، اخلاق قرآنی و احکام و آموزش ترجمه و تدبر در قرآن، در شورای علمی مؤسسه، متشکل از اساتید مجرب و متخصص این حوزه، برنامه ریزی و توسط اساتید برجسته و بنام تدریس شده است. و اینک پس از دقت های لازم در قالب صوت و تصویر در سامانه آموزشی مؤسسه در اختیار همگان قرار دارد.
گام های بعدی، مسیر تولید را سپری می کنند، خصوصاً مباحث تربیت فرزند و خانواده که مدنظر عموم عزیزان مخاطب بوده است.

در پایان برای ادامه راه به آستان قدس کریم اهل بیت علیهم السلام، سبط اکبر، حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام که این مؤسسه مزین به نام اوست، دست نیاز می گشائیم و فزونی لطف و مهر او را ملتمسانه درخواست می کنیم، باشد که عنایات کریمانه اش موجب اخلاص عمل و موفقیت بیشتر مؤسسه و دست اندرکاران آن باشد.

و من الله التوفیق و علیه التکلان
سیدمحسن میرباقری
بهار 97