آینه هم باشیم

شاه کلید موفقیت در زندگی مشترک

2 جلسه
75 دقیقه
موضوع: خانواده
مخاطب: زوجین
49,000 تومان رایگان
%100 تخفیف ثبت نام در درس
ارائه دهنده
موسسه نورالمجتبی علیه السلام
قم
امین محمدپور
دکترای روانپزشکی
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
ضمانت 100% رضایت شما
دریافت فایل صوتی دوره

شاه کلید موفقیت در زندگی مشترک

موفقیت در زندگی مشترک آرزوی همه کسانی است که ازدواج می‌کنند. بدون شک، همه ازدواج می‌کنند تا خوشبخت شوند، آرامش داشته باشند و فرزندان خوبی تربیت کنند.

اما اگر اینطور است پس این حجم از آمار طلاق و پرونده‌های اختلافات زناشویی چه می‌گویند؟

چرا با وجود اینکه گاهی انتخاب‌ها درست و اهداف زندگی ایده آل است بعد از گذشت مدتی از زندگی مشترک احساس نارضایتی و عدم موفقیت به سراغ بعضی از افراد می‌آید؟ و کم کم این فکر در ذهنشان شکل می‌گیرد که این زندگی آن چیزی نیست که به دنبال آن بودند و همین احساس بد، مقدمه‌ای برای احساسات بد بعدی می‌شود.

چرا با وجود اینکه گاهی انتخاب‌ها درست و اهداف زندگی ایده آل است بعد از گذشت مدتی از زندگی مشترک احساس نارضایتی و عدم موفقیت به سراغ بعضی از افراد می‌آید؟ و کم کم این فکر در ذهنشان شکل می‌گیرد که این زندگی آن چیزی نیست که به دنبال آن بودند و همین احساس بد، مقدمه‌ای برای احساسات بد بعدی می‌شود.


به دنبال راه حل های طلایی باشید

خوشبختانه دانشمندان و بزرگان در مسیر زندگی سالم، راه حل های خوبی به ما نشان می‌دهند. آن‌ها می‌گویند که انتخاب درست و هدف خوب شرط‌های مهمی برای رسیدن به موفقیت هستند اما شرط کافی نیستند.

ما بعد از شروع زندگی مشترک باید برای رسیدن به این موفقیت تلاش کنیم. موفقیت و خوشبختی خود به خود وارد زندگی ما نمی‌شود. ما باید یاد بگیریم، تجربه کنیم و عمل کنیم.

ما باید معیارهای خود را با آن‌هایی که از ما تجربه و دانش بیشتری دارند محک بزنیم و هر روز گوش و ذهنمان را با آموزه‌های درست پر کنیم.

ما باید پایه‌های زندگی مشترک را آجر به آجر روی هم بگذاریم و خانه‌ای بسازیم از جنس آرامش، خوشبختی و موفقیت.


درس شاه کلید موفقیت در زندگی مشترک چه می‌گوید؟

در این درس کوتاه دکتر امین محمدپور فارغ‌التحصیل روان‌پزشکی از دانشگاه برلین و کارشناس مباحث دینی با نگاهی دقیق و علمی مشکلات زندگی مشترک را ریشه‌یابی و به شکلی بسیار لطیف و زیبا راه حل رهایی از بن‌بست این مشکلات را از دیدگاه پیامبر اکرم بیان می‌کنند و آن را با تحقیقات علمی جدید تطبیق می دهند.

گاهی ما فکر می‌کنیم آنچه از آموزه‌های اهل‌بیت به ما رسیده است اطلاعاتی کهنه و نخ نما هستند که در زندگی‌های امروز جایگاهی ندارند. اما اگر یک کارشناس خبره و یک متخصص باتجربه این آموزه‌ها را برای شما موشکافی کند خواهید دید چه دُرّ کمیابی در دست داشتیم اما از آن بی‌خبر بودیم.


این درس برای چه کسانی است؟

این درس، هم برای کسانی است که تازه می‌خواهند یک زندگی مشترک را شروع کنند و هم برای کسانی است که سالها از زندگی مشترکشان می‌گذرد.

پس اگر فردی هستید که می‌خواهید روابط ایده آلی را با شریک زندگی خود تجربه کنید و محیط خانه، برای شما محل امن و آرامش بخشی برای رهایی از تنش‌های روزمرگی باشد این درس را از دست ندهید.


یاد بگیرید و هدیه بدهید

در این درس یاد می‌گیریم که منشأ اختلافات زناشویی کجاست و با چه راهکارهایی می‌توان آن‌ها را حل کرد.

اگر از این راهکارها به سادگی نگذرید و آن‌ها را به خوبی در زندگی اجرا کنید خواهید دید که چطور طعم زندگی هر روز لذت‌بخش‌تر از قبل خواهد شد.

پس بیایید امروز با این درس به خودمان و شریک زندگی‌مان یک هدیه بدهیم و یک قدم دیگر برای رسیدن به موفقیت در زندگی مشترک برداریم.

فهرست مطالب
  • خانوادۀ موفق و رابطۀ ایده‌ال میان زوجین
  • معضل‌ها و چالش‌های زندگی مشترک
نمایش بیشتر

ضمانت 100% رضایت شما

به لطف الهی و تلاش همه دست اندرکاران، بیش از 95 درصد کاربران از محتوا و خدمات آموزشی ایمانور رضایت کامل دارند که این رضایتمندی پشتوانه فعالیت ماست. در همین راستا این اطمینان را به همه کاربران ایمانور می دهیم تا 30 روز پس از ثبت نام در صورت عدم رضایت، می توانید با ثبت درخواست خود وجه پرداختی در هنگام ثبت نام را پس بگیرید.

اعطای گواهی یایان درس

شما می توانید پس ازگذراندن دوره های آموزشی سامانه ایمانور و شرکت در آزمون پایان دوره و کسب نمره قبولی نسبت به دریافت گواهینامه پایان دوره اقدام نمایید. شرکت در آزمون پایان دوره برای دریافت گواهینامه الزامی است. کسب حداقل امتیاز قبولی (60 امتیاز) برای دریافت گواهینامه الزامی است. این گواهینامه نیازی به مدرک تحصیلی خاصی ندارد. گواهینامه پایان دوره به دو صورت الکترونیکی و چاپ شده قابل دریافت است. در صورت تقاضای گواهینامه مورد تأیید دانشگاه تهران، دانشگاه قرآن و حدیث و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حتما باید در هنگام ثبت نام گواهینامه مورد نظر را انتخاب نمایید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید
دیدگاه ها
جهت ارسال نظر لطفا در سایت وارد شوید
درس های مرتبط