آموزش سوره کوثر برای کودکان

بنابر آموزه‌های دینی و یافته‌های علمی، آموزش قرآن به فرزندان باید از سنین پایین شروع شود. در این مقاله قصد داریم بر پایه مبانی صحیح آموزشی و با زبان کودکانه، سوره کوثر را به کودکان شما آموزش دهیم. آموزش به کودکان قواعدی دارد که مراعات آن باعث ایجاد علاقه در آنها و اُنس با قرآن می‌شود. آنچه برای شما ارائه می‌کنیم عبارت است از:

  • فیلم آموزش سوره کوثر کودکانه
  • سوره کوثر برای کودکان صوتی
  • متن و ترجمه سوره کوثر
  • داستان سوره کوثر برای کودکان
  • مبانی آموزش قرآن به کودکان

ابتدا نمونه‌ای از ویدئوی آموزش سوره کوثر برای کودکان را مشاهده نمایید:

متن و ترجمه سوره کوثر:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ

به نام خداوند بخشنده مهربان

إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ 1

ای پیامبر، ما به تو خیر بسیار، برکت فراوان و نسلی پربار بخشیده‌ایم.

فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ 2

پس برای خوشنودی پروردگار نماز بخوان و شتر قربانی کن.

إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ 3

بی تردید تو بی فرزند نیستی، بلکه دشمن تو نسل بریده، بدون خیر و بی سرانجام خواهد بود.

سوره کوثر برای کودکان صوتی:

داستان سوره کوثر برای کودکان:

بچه های عزیز! پیامبر ما حضرت محمد (ص) در مکه زندگی می‌کرد. او دو پسر داشت که وقتی خیلی کوچک بودند از دنیا رفتند. در آن زمان همه فکر می کردند که پسرها بهتر از دخترها هستند و به همین خاطر پیامبر (ص) را که دیگر پسری نداشت مسخره می کردند؛ اما خدای خوب و مهربان به خاطر اینکه پیامبر (ص) کارهای خیلی خوب انجام می‌داد فرشته جبرئیل را به سوی او فرستاد تا خبر هدیه بزرگ را به پیامبر (ص) بدهد.

سوره کوثر

 شما می دانید آن هدیه چه بود؟ فرشته مهربان از طرف خداوند مژده آورد که ای پیامبر! ما به تو دختری هدیه می‌کنیم که برای تو خیر و برکت فراوان دارد.

 بچه ها! اسم آن دختر فاطمه (ع) بود فاطمه (ع) دختر خیلی خوبی بود؛ قشنگ قرآن می خواند و کارهای خوب زیادی انجام می‌داد. پیامبر (ص) درباره حضرت فاطمه (ع) می‌گفت: هرکس فاطمه (ع) را دوست داشته باشد در بهشت با من خواهد بود.

سوره کوثر

 پیامبر (ص) از این که خداوند به او هدیه خیلی خوبی داده بود خوشحال بود. تا اینکه یک روز فرشته جبرئیل از طرف خداوند آمد و گفت: برای تشکر از خداوند به خاطر این هدیه زیبا نماز بخوان؛ چون خداوند نماز خواندن را دوست دارد؛ و شتری را قربانی کن و گوشت آن را به آدم‌های فقیر بده.

 گفتیم که مردم مکه برای اینکه پیامبر (ص) پسری نداشت او را مسخره می کردند. خدای خوب و مهربان به پیامبر (ص) فرمود: دشمنت که تو را مسخره می‌کرد با اینکه پسران زیادی داشت، نسل او ادامه پیدا نخواهد کرد. اما بچه‌ها! نسل و ذریه پیامبر (ص) از فرزندان حضرت فاطمه (ع) در سراسر جهان زیاد شد و همه سادات از فرزندان پیامبر (ص) هستند.

سوره کوثر

ما هم دوست داریم که مانند فرزندان پیامبر (ص) نسل خوبی برای پدر و مادر خود باشیم. خدایا! به ما هم کمک کن که آنقدر خوب باشیم که پدر و مادرمان با دیدن ما خوشحال شوند.

دوره آموزش قرآن به کودکان

حالا که با سوره کوثر ویژه کودکان آشنا شدید؛ ما یک پیشنهاد جالب برای شما داریم؛ دوره آموزشی «آیه‌ها ستاره‌ها». آیه‌ها ستاره‌ها یک پکیج کامل آموزشی-سرگرمی با موضوع آموزش قرآن برای کودکان است که شامل ۱۱۶ ویدئو برای آموزش ۱۶ سوره از قرآن است. این ویدئوها و امکانات آن در بستر اپلیکیشن ویژه کودکان در دسترس قرار گرفته است.

در این دوره تلاش کرده‌ایم تا محتوایی با زبان کودکانه و در قالب نمایش، داستان، سرگرمی و کاردستی تقدیم شما کنیم. به همین خاطر با بررسی و استفاده از متدهای کارآمد و تجربه شده در آموزش به کودکان و با همکاری مربیان آموزش دیده در طول دوره سعی داریم تا در یک بستر شاد و جذاب شرایطی را ایجاد کنیم که فرزند شما با علاقه و اشتیاق به یادگیری قرآن روی بیاورد. برای آشنایی با آیه‌ها ستاره‌ها به اینجا مراجعه کنید.

آموزش قرآن به کودکان

Leave A Reply

Your email address will not be published.