مسعود وکیل

کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث
  • پروفایل
  • دوره‌ها
استاد مسعود وکیل در سال 1334 در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود. علاقه به مطالعه و تحصیل از ابتدا در وی مشهود بود و همین امر موجب شد تا در کنار تحصیلات دوره متوسطه به تحصیل دوره مقدماتی علوم حوزوی نیز مشغول شود و آن را همراه باتحصیل در رشته مهندسی صنا...
  • 4853 دانش‌پژوه
  • 0 درس
  • 1 دوره
نمایش بیشتر
استاد وکیل

زندگینامه استاد مسعود وکیل

استاد مسعود وکیل در سال 1334 در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود. علاقه به مطالعه و تحصیل از ابتدا در وی مشهود بود و همین امر موجب شد تا در کنار تحصیلات دوره متوسطه به تحصیل دوره مقدماتی علوم حوزوی نیز مشغول شود و آن را همراه باتحصیل در رشته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف ادامه دهد.
پس از اتمام دروس دوره سطح در علوم حوزوی ، در تهران به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی در دانشگاه آزاد اسلامی تهران پرداخت. تلمذ نزد اساتیدی چون آیت الله آقا رضی شیرازی، آیت الله بجنوردی و آیت الله ضیاء آبادی از افتخارات ایشان است.

علاقه به قرآن کریم موجب شد تا به تدریس و تألیف در این زمینه بپردازد. از جمله سوابق آموزشی-اجرایی ایشان می‌توان به :
تدریس در مراکز تربیت معلم تهران، کارشناس اداره کل امور تربیتی آموزش و پرورش، کارشناس مسئول گروه برنامه ریزی و تالیف کتب درسی آموزش قرآن مدارس کشور ، و حضور فعال در کمسیون هماهنگی و ساماندهی فعالیتهای قرآنی کشور در دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد.
کتاب‌های آموزش قرآن مدارس کشور ( کار گروهی ) ، کتاب های آموزش مفاهیم قرآن در ۹ جلد همراه با دو جلد کتاب راهنمای معلم و روش تدریس آنها، انس با قرآن کریم در ۶ جلد، کتاب چیستی، چرایی و چگونگی آموزش مفاهیم قرآن کریم و نگارش چندین مقاله در همین حوزه ، از جمله آثار تالیفی ایشان است.

جدید ترین دوره‌ها

انس با قرآن

انس با قرآن

آموزش درک معنا و تدبر در آیات قرآن کریم به همراه آشنایی با علوم قرآنی

ارائه دهنده موسسه نورالمجتبی علیه السلام
49 جلسه 2340 دقیقه
درس‌ها (2)

ترنم باران , شرح زلالی آب