آینه هم باشیم

شاه کلید موفقیت در زندگی مشترک

تعداد جلسات
2 جلسه
محتوای آموزشی
75 دقیقه
موضوع: خانواده
مخاطب: زوجین
49,000 تومان
ثبت نام در درس
امین محمدپور
استاد
امین محمدپور
دکترای روانپزشکی
 • پشتیبانی آنلاین و تلفنی
 • ضمانت 100% رضایت شما
 • دریافت فایل صوتی دوره

شاه کلید موفقیت در زندگی مشترک

موفقیت در زندگی مشترک آرزوی همه کسانی است که ازدواج می‌کنند. بدون شک، همه ازدواج می‌کنند تا خوشبخت شوند، آرامش داشته باشند و فرزندان خوبی تربیت کنند.

اما اگر اینطور است پس این حجم از آمار طلاق و پرونده‌های اختلافات زناشویی چه می‌گویند؟

چرا با وجود اینکه گاهی انتخاب‌ها درست و اهداف زندگی ایده آل است بعد از گذشت مدتی از زندگی مشترک احساس نارضایتی و عدم موفقیت به سراغ بعضی از افراد می‌آید؟ و کم کم این فکر در ذهنشان شکل می‌گیرد که این زندگی آن چیزی نیست که به دنبال آن بودند و همین احساس بد، مقدمه‌ای برای احساسات بد بعدی می‌شود.

چرا با وجود اینکه گاهی انتخاب‌ها درست و اهداف زندگی ایده آل است بعد از گذشت مدتی از زندگی مشترک احساس نارضایتی و عدم موفقیت به سراغ بعضی از افراد می‌آید؟ و کم کم این فکر در ذهنشان شکل می‌گیرد که این زندگی آن چیزی نیست که به دنبال آن بودند و همین احساس بد، مقدمه‌ای برای احساسات بد بعدی می‌شود.


به دنبال راه حل های طلایی باشید

خوشبختانه دانشمندان و بزرگان در مسیر زندگی سالم، راه حل های خوبی به ما نشان می‌دهند. آن‌ها می‌گویند که انتخاب درست و هدف خوب شرط‌های مهمی برای رسیدن به موفقیت هستند اما شرط کافی نیستند.

ما بعد از شروع زندگی مشترک باید برای رسیدن به این موفقیت تلاش کنیم. موفقیت و خوشبختی خود به خود وارد زندگی ما نمی‌شود. ما باید یاد بگیریم، تجربه کنیم و عمل کنیم.

ما باید معیارهای خود را با آن‌هایی که از ما تجربه و دانش بیشتری دارند محک بزنیم و هر روز گوش و ذهنمان را با آموزه‌های درست پر کنیم.

ما باید پایه‌های زندگی مشترک را آجر به آجر روی هم بگذاریم و خانه‌ای بسازیم از جنس آرامش، خوشبختی و موفقیت.


درس شاه کلید موفقیت در زندگی مشترک چه می‌گوید؟

در این درس کوتاه دکتر امین محمدپور فارغ‌التحصیل روان‌پزشکی از دانشگاه برلین و کارشناس مباحث دینی با نگاهی دقیق و علمی مشکلات زندگی مشترک را ریشه‌یابی و به شکلی بسیار لطیف و زیبا راه حل رهایی از بن‌بست این مشکلات را از دیدگاه پیامبر اکرم بیان می‌کنند و آن را با تحقیقات علمی جدید تطبیق می دهند.

گاهی ما فکر می‌کنیم آنچه از آموزه‌های اهل‌بیت به ما رسیده است اطلاعاتی کهنه و نخ نما هستند که در زندگی‌های امروز جایگاهی ندارند. اما اگر یک کارشناس خبره و یک متخصص باتجربه این آموزه‌ها را برای شما موشکافی کند خواهید دید چه دُرّ کمیابی در دست داشتیم اما از آن بی‌خبر بودیم.


این درس برای چه کسانی است؟

این درس، هم برای کسانی است که تازه می‌خواهند یک زندگی مشترک را شروع کنند و هم برای کسانی است که سالها از زندگی مشترکشان می‌گذرد.

پس اگر فردی هستید که می‌خواهید روابط ایده آلی را با شریک زندگی خود تجربه کنید و محیط خانه، برای شما محل امن و آرامش بخشی برای رهایی از تنش‌های روزمرگی باشد این درس را از دست ندهید.


یاد بگیرید و هدیه بدهید

در این درس یاد می‌گیریم که منشأ اختلافات زناشویی کجاست و با چه راهکارهایی می‌توان آن‌ها را حل کرد.

اگر از این راهکارها به سادگی نگذرید و آن‌ها را به خوبی در زندگی اجرا کنید خواهید دید که چطور طعم زندگی هر روز لذت‌بخش‌تر از قبل خواهد شد.

پس بیایید امروز با این درس به خودمان و شریک زندگی‌مان یک هدیه بدهیم و یک قدم دیگر برای رسیدن به موفقیت در زندگی مشترک برداریم.

فهرست مطالب

 • جلسه 1 : خانوادۀ موفق و رابطۀ ایده‌ال میان زوجین
 • جلسه 2 : معضل‌ها و چالش‌های زندگی مشترک
ضمانت 100% رضایت شما
ضمانت 100% رضایت شما

به لطف الهی و تلاش همه دست اندرکاران، بیش از 95 درصد کاربران از محتوا و خدمات آموزشی ایمانور رضایت کامل دارند که این رضایتمندی پشتوانه فعالیت ماست. در همین راستا این اطمینان را به همه کاربران ایمانور می دهیم تا 30 روز پس از ثبت نام در صورت عدم رضایت، می توانید با ثبت درخواست خود وجه پرداختی در هنگام ثبت نام را پس بگیرید.

اعطای گواهی یایان درس
اعطای گواهی یایان درس

شما می توانید پس ازگذراندن دوره های آموزشی سامانه ایمانور و شرکت در آزمون پایان دوره و کسب نمره قبولی نسبت به دریافت گواهینامه پایان دوره اقدام نمایید. شرکت در آزمون پایان دوره برای دریافت گواهینامه الزامی است. کسب حداقل امتیاز قبولی (60 امتیاز) برای دریافت گواهینامه الزامی است. این گواهینامه نیازی به مدرک تحصیلی خاصی ندارد. گواهینامه پایان دوره به دو صورت الکترونیکی و چاپ شده قابل دریافت است. در صورت تقاضای گواهینامه مورد تأیید دانشگاه تهران، دانشگاه قرآن و حدیث و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حتما باید در هنگام ثبت نام گواهینامه مورد نظر را انتخاب نمایید.

نظرات

نظرات (4)
 • سیده محبوبه سیفی
  چهارشنبه, 13 اردیبهشت 1402

  سلام علیکم ممنون از مطالب جمع بندی شده و مفید شما ،عالی بود ،ممنونم

  • پشتیبان ایمانور صالحی
   چهارشنبه, 13 اردیبهشت 1402

   سلام و احترام خدا ا بابت رضایت شما شاکریم

  • زینب خسروی نیا
   دوشنبه, 31 مرداد 1401

   سلام علیکم من 450هزار تومان بابت فایل استاد امین محمد. پور پرداختم ولی در نهایت برای من نوشت پرونده منقضی شده لطفا یا پول را برگردانید یا فایل ها را بدهید ممنون

   • پشتیبان ایمانور کمالی
    چهارشنبه, 06 اردیبهشت 1402

    سلام وقت بخیر فایل راهنما در ایتا برای شما ارسال شد

   • سکینه ربیعی
    شنبه, 29 مرداد 1401

    سلام و خدا قوت ، ممنون از مطالب عالی و مفید در این بحث و جلسات .

    • علی قاسمی
     یکشنبه, 19 تیر 1401

     سلام. بااینکه کوتاه بود این دوره ولی عالی بود. من که نکات کلیدی بسیار خوبی دستم اومد

     • پشتیبان ایمانور صالحی
      چهارشنبه, 06 اردیبهشت 1402

      سلام و احترام خدارا بابت رضایت شما شاکریم.

     نمایش بیشتر