چگونه هر سال ۱۰۰ کتاب بخوانیم؟!

کتابخوانی

تعداد جلسات
19 جلسه
محتوای آموزشی
222 دقیقه
موضوع: کتابخوانی
مخاطب: عموم
99,000 تومان
ثبت نام بسته
حوزه مجازی مهندس طلبه
ارائه دهنده
حوزه مجازی مهندس طلبه
قم
سیدمحمد حسینی‌نژاد
استاد
سیدمحمد حسینی‌نژاد
دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مطالعات زن و خانواده
 • پشتیبانی آنلاین و تلفنی
 • ضمانت 100% رضایت شما
 • ارائه پی دی اف
 • دریافت فایل صوتی دوره
 • ارائه گواهی پایان دورها
چگونه به یک کتابخوان حرفه‌ای تبدیل شویم؟

آیا شما کتاب‌های نخوانده زیادی دارید؟

آیا مایلید حداقل روزانه ۱ ساعت مطالعه آزاد و غیر درسی داشته باشید؟

آیا جزو آرزوهای شماست که هر روز یک ساعت مطالعه کتاب‌ غیر درسی داشته باشید؟

آیا بارها مطالعه کتاب را شروع کردید ولی بعد از یک مدت رها کردید؟

آیا به دنبال راهی برای کسب عادت مطالعه کتاب هستید؟

آیا مایلید فرمول‌های اصلی تغییر عادت را یادبگیرید؟


چرا کتابخوانی؟​

یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری در این سال‌ها، بحث آمار پایین مطالعه در کشور ما می‌باشد :


من هر زمانی که به یاد کتاب و وضع کتاب در جامعه خودمان می افتم، قلبا غمگین و متاسف می شوم. این به خاطر آن است که درکشور ما به هر دلیلی که شما نگاه کنید، باید کتاب اقلا ده برابراین میزان، رواج و توسعه و حضور داشته باشد. اگر به دلیل پرچمداری تفکر اسلامی و حاکمیت اسلام به حساب بیاورید، این معناصدق می کند؛ چون اسلام به کتاب خواندن و نوشتن، خیلی اهمیت می دهد. (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران برگزاری هفته کتاب در سال ۱۳۷۵)


همچنین معظم له، بر کسب عادت به کتابخوانی تاکید ویژه ای دارند. که به یک نمونه از صحبت‌های ایشان اشاره میکنیم:


من اگر هر روز یک ساعت باید حرف بزنم و نتیجه اش این باشد که مردم کتابخوان بشوند، حاضرم روزی یک ساعت و نیم حرف بزنم! اگرطوری بشود قضیه را حل کرد، حرفی نیست. بله، ما باید عرضمان رابه مردم بیان کنیم و بنده هم عرض می کنم؛ منتها چیزهایی هست که با گفتن تنها تمام نمی شود. معلومات خاصیتش این است که یک بار که چیزی را گفتیم، طرف می فهمد؛ دیگر لازم نیست آن را دوباره، سه باره، ده باره بگوییم، می شود تکرار ممل لیکن اخلاقیات وخلقیات و عادات و رفتارها این طوری نیستند. وقتی کسی عادت ناپسندی دارد، کافی نیست که بگوییم آقا! این عادت ناپسند است، یا این کار را انجام نده، یا این کار را انجام بده. یک بارتذکر بدهیم و بگوییم ما گفتیم، دیگر تکلیفمان تمام شد؛ نه، این طوری نیست. این گفتن و باز گفتن و باز گفتن و به زبانهای گوناگون گفتن و از همه طرف گفتن و او را با فکر محاصره کردن می خواهد، تا یک عادت از میان برود، یا به وجود بیاید. (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران برگزاری هفته کتاب سال ۱۳۷۶)


با شرکت در دوره کتابخوانی به چه هدفی دست پیدا خواهم کرد؟

بعد از شرکت در این دوره و انجام نکات بیان شده در آن در مدت حدود ۶ ماه، عادت مطالعه کتاب را درخود نهادینه خواهید کرد. یعنی میتوانید حداقل روزی یک‌ساعت مطالعه کتاب (غیردرسی) داشته باشید. در صورت رسیدن به این عادت، هفته ای ۱ یا تا ۲ کتاب را مطالعه خواهید کرد. یعنی در یک سال بین ۵۰ تا ۱۰۰ کتاب غیردرسی را مطالعه خواهید کرد.


بیایید ۱۰۰ کتاب را روی هم بچینید و ببینیم در یک سال چه حجم زیادی کتاب را می‌توانیم مطالعه کنیم!

اگر مطالعه ۱۰۰ کتاب در هر سال را در ۷۰ سال عمرمان حساب کنیم، به عدد ۷۰۰۰ کتاب در طول عمرمان خواهیم رسید! یعنی به اندازه برج تصویر زیر، کتاب مطالعه کرده ایم! حیف نیست این فرصت‌هایی طلایی را از دست می‌دهیم و به چرخیدن در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها بگذرانیم؟مزایای دوره کتابخوانی

آشنایی با روش‌های مطالعه حرفه‌ای

آشنایی با روش‌های تغییر عادت

بیان روش‌هایی کاملا کاربردی و عملیاتی

امکان مشاهده فیلم‌ها و جلسات در هر ساعت از شبانه روز

امکان مشاهده جلسات در موبایل، لب‌تاپ یا کامپیوتر

شروع دوره بلافاصله پس از ثبت نام


برخی سرفصل‌های دوره

اهمیت کتابخوانی

شناخت نفس

روش تغییر عادت

جدول محاسبه

سبک مطالعه

روش خلاصه نویسی

کتابخوانی گروهی


معرفی استاد
استاد سید محمد حسینی نژاد
زندگینامه

متولد: ۱۳۶۶

طلبه حوزه علمیه قم

کارشناسی: رشته کامپیوتر (گرایش نرم افزار)

دانشجوی کارشناسی ارشد: رشته مطالعات زن و خانواده

برخی سوابق:

مدیر حوزه مجازی مهندس طلبه

مدرس چندین دوره دانش آموختگان جامعه المصطفی

و ...

دوره برای چه کسانی مفید است؟

 • افرادی که مایلند عادت کتابخوانی را بدست بیاورند

 • اگر مایلید روزانه حداقل ۱ ساعت مطالعه آزاد و غیر درسی داشته باشید

 • اگر مایلید نکات کلیدی «تغییر عادت و رفتار» را بیاموزید

دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • افرادی که روزی حداقل یک‌ساعت مطالعه آزاد و غیردرسی دارند

 • افرادی که علاقه‌مند به کلاس‌های غیرحضوری نمی‌باشند

 • افرادی که اعتقادی به علم آموزی ندارند

امکانات آموزشی این درس
شما بعد از ثبت نام در این درس می توانید این درس را در قالب های مختلفی فرا بگیرید:
محتوای اصلی

19 ویدیوی آموزشی همراه با متن و نمودار

پشتیبانی تلفنی و آنلاین

متن درس استاد در قالب 19 فایل PDF

صوت درس در قالب 19 فایل MP3

مدرک و گواهینامه پایان درس از وزارت ارشاد

ثبت نام از طریق کارت به کارت

اگر به هر دلیل نتوانستید به طور مستقیم در درس ثبت نام کنید هزینه دوره را به شماره کارت 6037991899549848 به نام موسسه نورالمجتبی علیه السلام واریز کرده و تصویر فیش واریزی را به شماره 09101363001 در واتساپ ارسال نمایید. در کمتر از ۲۴ ساعت حساب کاربری شما در سایت فعال می‌گردد.


پاسخ به سوالات پر تکرار
شرایط ثبت نام در دوره چیست؟
امکانات آموزشی این دوره چگونه است؟
آیا کلاس ها در زمان خاصی برگزار می شود؟
آیا فایل های محتوای آموزشی قابل دانلود است؟
این دوره آزمون پایانی و گواهینامه هم دارد؟
چرا درس های موسسه رایگان ارائه نمی شود؟

ابتدا باید دانست که موسسه نور المجتبی علیه السلام با بیش از ٤٠ نیروی متخصص یک موسسه خصوصی است و به هیچ ارگان و نهاد دولتی و غیر دولتی وابسته نیست. از طرف دیگر تولید درسه ا با روش خاص موسسه نیازمند تشکیل کارگروه های تخصصی مختلفی است؛ مانند شورای علمی، تحقیق و پژوهش، رسانه، فضای مجازی، سایت، آموزش، پشتیبانی.

ثمره تمام این فعالیت ها تولید کلاس مجازی با امکانات آموزشی است. از جمله ویدیوی آموزشی، کتاب، جزوه، جزوه خلاصه، پشتیبانی تلفنی و آنلاین، تمرین، آزمون، مدرک پایان درس و ... . میتوان تمام این فعالیتها را با یک جمله کوتاه بیان کرد:

برای تولید یک جلسه ٣٠ دقیقه ای حدود ۱۸۰ نفر-ساعت زمان صرف می شود.

آنچه بیان شد نشان از این دارد که تولید این درس ها تا چه حد هزینه بردار است. همه این تمهیدات برای تولید درسی با کیفیت و در شأن دانش پژوهان در نظر گرفته شده و شما میتوانید کیفیت کار موسسه نورالمجتبی را مقایسه کنید. این در حالی است که موسسه در حال تحقیق و پژوهش و تولید درسهای جدید در عرصه داخلی و بین المللی است که تمام درآمد آن صرف این امر مهم میشود. پس مطمئن باشید هزینه ای که پرداخت می کنید از دو جهت صرف کار خداپسندانه شده:

۱- آموزش و ارتقای معارف اسلامی خودتان.

۲- تولید و ترویج معارف اسلامی در ایران و جهان و به زبان های مختلف.

با تمام این توصیفات، تاکید می کنیم که موسسه حداقل مبلغ را در نظر گرفته تا افراد بیشتر ی بتوانند از آن استفاده کنند. اما ما نیز باید همواره از خودمان یک سوال بپرسیم و صادقانه به آن پاسخ دهیم: من هر ماه چه قدر برای خود هز ینه میکنم و چه مقدار از آن را به ارتقای دانش دینی خود اختصاص می دهم؟ تا به حال چه کتاب هایی خریده ام و چه کلاسهایی شرکت کرده ام؟

فهرست مطالب

 • جلسه 1 : مقدمه
 • جلسه 2 : اهمیت کتابخوانی
 • جلسه 3 : شناخت نفس
 • جلسه 4 : روش تغییر عادت
 • جلسه 5 : بیان چند مفهوم
 • جلسه 6 : موضوع کتاب بخش اول
 • جلسه 7 : موضوع کتاب بخش دوم
 • جلسه 8 : سبک مطالعه
 • جلسه 9 : گوگل شیت بخش اول
 • جلسه 10 : گوگل شیت بخش دوم
 • جلسه 11 : گوگل شیت بخش سوم
 • جلسه 12 : گوگل شیت بخش چهار
 • جلسه 13 : کتابخوانی گروهی
 • جلسه 14 : تمرکز در مطالعه بخش اول
 • جلسه 15 : تمرکز در مطالعه بخش دوم
 • جلسه 16 : صرفه جویی در مطالعه
 • جلسه 17 : سبک مطالعه علما
 • جلسه 18 : جلسه پایانی
 • آزمون : آزمون پایانی
ضمانت 100% رضایت شما
ضمانت 100% رضایت شما

به لطف الهی و تلاش همه دست اندرکاران، بیش از 95 درصد کاربران از محتوا و خدمات آموزشی ایمانور رضایت کامل دارند که این رضایتمندی پشتوانه فعالیت ماست. در همین راستا این اطمینان را به همه کاربران ایمانور می دهیم تا 30 روز پس از ثبت نام در صورت عدم رضایت، می توانید با ثبت درخواست خود وجه پرداختی در هنگام ثبت نام را پس بگیرید.

اعطای گواهی یایان درس
اعطای گواهی یایان درس

شما می توانید پس ازگذراندن دوره های آموزشی سامانه ایمانور و شرکت در آزمون پایان دوره و کسب نمره قبولی نسبت به دریافت گواهینامه پایان دوره اقدام نمایید. شرکت در آزمون پایان دوره برای دریافت گواهینامه الزامی است. کسب حداقل امتیاز قبولی (60 امتیاز) برای دریافت گواهینامه الزامی است. این گواهینامه نیازی به مدرک تحصیلی خاصی ندارد. گواهینامه پایان دوره به دو صورت الکترونیکی و چاپ شده قابل دریافت است. در صورت تقاضای گواهینامه مورد تأیید دانشگاه تهران، دانشگاه قرآن و حدیث و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حتما باید در هنگام ثبت نام گواهینامه مورد نظر را انتخاب نمایید.

نظرات

نظرات (15)
 • مصطفی میرزائی
  شنبه, 13 خرداد 1402

  سلام و احترام ببخشید بنده در این دوره شرکت کرده ام و خیلی راضی هستم و تشکر میکنم از همه شما بزرگواران که زحمت تهیه این دوره کشیدین، فقط راهنمایی میخوام در مورد این مطلب که: من به هدف این دوره که مطالعه‌ی حداقل یک ساعت در روز هست رسیدم به مدت حدود یکسال، اما به دلیل مشغله زیاد و یا حوادث یا غیره مانند پیاده روی اربعین امکان مطالعه نداشتم یا مسافرت های طولانی و خسته کننده ای که کمتر امکان مطالعه داشتم همینها باعث شدند از برنامه مطالعه ی جذاب این دوره دور بشوم و الان شدم مطالعه کننده پاره وقت، لطفا راهنمایی کنید در صورت دور افتادن از برنامه مطالعه چکار کنیم؟ ایا مطالعه را از ابتدای جدول روزی 5 دقیقه شروع کنیم یا ... با تشکر

  • پشتیبان ایمانور صالحی
   شنبه, 13 خرداد 1402

   سلام و احترام از رضایت شما خدا را شاکریم و ممنون از محبت شما. دوست بزرگوار کمترین تایم مطالعه که در حال حاضر دارید را مبدا قرار دهید و روزانه 5 دقیقه به آن اضافه کنید. در صورتی شما موفق خواهید شد که از خواندن کتاب حس و حال خوبی بگیرید، پس نکات را رغایت کنید: 1-کتابی را انتخاب کنید که موضوع ان را دوست دارید. 2- زمان مطالعه را تایمی که خسته نیستید و انرژی کافی دارید انتخاب کنید. 3-هر 50 دقیقه حتما 10 دقیقه به چشمانتان استراحت دهید . و تایم مطالعه از 20 دقیقه به هیچ وجه کمتر نباشد. 4-مطالعه را در برنامه ریزی روزانه قرار دهید و برای خود الویت قرار دهید. 5-

  • اکرم اکبرآبادی
   شنبه, 30 اردیبهشت 1402

   سلام و عرض ادب و احترام. بی نهایت سپاسگزارم از لطف و محبت شما . دوره بسیار عالی و کاربردی بود. واقعا راضی ام. نرم افزار گوگل شیت که در دوره معرفی کردند و آموزش دادند هم بسیار مفید بود من مطالعه کتاب داشتم اما مستمر نبود . الان با تغییر عادتی که در دوره آموزش دادند بسیار برام مفید بود و کتابخوان حرفه ای شدم خدا رو شکر. از استاد محترم جناب آقای حسینی نژاد کمال تشکر و قدردانی را دارم. خدا به کارتون برکت بده ان شاء الله. بی نهایت سپاس

   • پشتیبان ایمانور صالحی
    شنبه, 30 اردیبهشت 1402

    سلام و احترام خدا را شاکریم جهت رضایت شما دوست بزرگوار.موفق و مستدام باشید.از لطف شما سپاسگزاریم.

   • سید محسن منتظرین
    سه‌شنبه, 08 فروردین 1402

    سلام چطور می تونم ثبت نام کنم؟!!!

    • پشتیبان ایمانور کمالی
     شنبه, 26 فروردین 1402

     سلام وقت بخیر این دوره دیگه در سامانه ما ارائه داده نمیشود

    • احمدرضا حبیب زاده
     یکشنبه, 22 آبان 1401

     سلام دوره ای که خریدیم را میشود در گوشی خود به کسی دیگر هم نشان دهیم؟ یعنی با هم تماشا کنیم

     • پشتیبان ایمانور کمالی
      دوشنبه, 28 فروردین 1402

      سلام وقت بخیر بله مشکلی ندارد

     • اکبر درویشوند
      چهارشنبه, 05 مرداد 1401

      به علت عدم رضایت از دوره چگونه در سال 100 کتاب بخوانید درخواست عودت سپرده را دارم

      • پشتیبان ایمانور صالحی
       چهارشنبه, 06 اردیبهشت 1402

       سلام و احترام هر روز ساعت 9 الی 16 میتوانید با شماره 02591002525 داخلی 21-23 تماس بگیرید تا فرمایش شما انجام شود.

      • شیرین سادات تولیت
       شنبه, 28 خرداد 1401

       سلام هدیه شرکت در دوره ترک گناه این دوره بود؟ چطور باید استفاده کرد؟

       • پشتیبان ایمانور صالحی
        چهارشنبه, 06 اردیبهشت 1402

        این درس به عنوان هدیه برای شما در تاریخ 1 تیرماه 401 ثبت شده وارد سایت شوید و استفاده کنید.

       • زهرا عربی
        شنبه, 21 خرداد 1401

        سلام. ببخشید من هزینه ی دوره رو پرداخت کردم و تراکنش هم موفق بود اما هیچ صفحه ای نیومد. باید چه کار کنم؟؟

        • پشتیبان ایمانور صالحی
         چهارشنبه, 06 اردیبهشت 1402

         سلام و احترام آموزش نحوه دسترسی به درس ها و دوره ها در سامانه آموزشی ایمانور. لینک دانلود اپلیکیشن ایمانور 👇 https://imanoor.com/pages/imanoor-app

        • سید محسن جلالی
         شنبه, 21 اسفند 1400

         سلام این دوره روش تندخوانی هم تدریس میکنه؟

         • علی یزدیان
          شنبه, 21 اسفند 1400

          سلام، فعلا خیر ولی در آینده جلساتی به درس اضافه میشه که نکاتی از تند خوانی در اون گفته خواهد شد.

         • مسعود عزیز
          شنبه, 21 اسفند 1400

          سلام وقتتون بخیر من دوره را تمام کردم، اما به نظر یه جلسه که مربوط به اون سایت تغییر عادت هست را حذف کردید تو دوره استاد میگند که ثبت نام و کار کردن با اون سایت را آموزش میدند اما فایلش حذف شده تو تیتر ای سرفصل ها هم مشهود هست حالا به هر دلیلی به نظرم این کار درست نیست. خود دوره هم برای من به شخصه اون جدول تغییر ادت کتاب جالب بود و اگرنه مطلب جدیدی نداشت. باز هم ممنون از زحمات

          • ملیحه بهارلو
           شنبه, 21 اسفند 1400

           سلام و احترام مبحث روش تغییر عادت در جلسه چهارم هست و حذف نشده

          • هاله قائم پور
           شنبه, 21 اسفند 1400

           سلام و عرض ادب . بنده هزینه رو پرداخت کردم . شما تماس گرفتید و گفتید ثبت نام شدم اما چیزی بعنوان درس پیدا نکردم . مگه از تاریخ خاصی کلاس شروع میشه ؟ خودتون اطلاع رسانی میکنید ؟

           • ملیحه بهارلو
            شنبه, 21 اسفند 1400

            سلام واحترام درس بلافاصله بعد از ثبت نام برای شما فعال شده است/حتما همکاران پشتیبان با شما تماس خواهند گرفت

           • مرتضی کریم آبادی
            شنبه, 21 اسفند 1400

            بسیار دوره مفید و پرکابردی بود ‌.در طی دو هفته توانستم چند کتاب رو پس از دوره شما به اتمام‌برسانم ممنون از مجموعه ایمانور و استاد سید محمد حسینی نژاد

            • ملیحه بهارلو
             شنبه, 21 اسفند 1400

             سلام و احترام سپاس از لطف شما

            • صدیقه درویشی
             شنبه, 21 اسفند 1400

             سلام.وقت بخیر.چرا نمیشه کلیپها رو دانلود کرد؟اگر دانلود و ذخیره کنیم هر جا رو فراموش کردیم و اینترنت در دسترس نبود راحت میتونیم استفاده کنیم.ممنونم از زحماتتون.احرتون با سیدالشهدا

             • ملیحه بهارلو
              شنبه, 21 اسفند 1400

              سلام و احترام فایل های صوتی و جزوات تمام جلسات قابل دانلود و ذخیره کردن هست

             • فاطمه زبردست
              شنبه, 21 اسفند 1400

              با عرض سلام و خسته نباشید. بابت برگزاری دوره های فوق العاده مفید از شما ممنونم. من در این دوره ثبت نام کردم و از مطالبی که استاد فرمودن خیلی استفاده کردم. و الان منتظرم تا گواهی ام صادر شود. ان شاء الله که بتوانم به هدف کتابخوان شدن برسم.

              • ملیحه بهارلو
               شنبه, 21 اسفند 1400

               سلام و احترام سپاس از لطف شما، خداروشکر که از دوره استفاده کردید

              • عارف نقدی پور
               شنبه, 21 اسفند 1400

               سلام هزینه دوره کتابخانی رو واریز کردم پول کم شد اما تکمیل ثبتنام رو ک زدم از صفحه خارج شد و دوره برام ثبت نشده ممنون میشم پیگیری کنید

               • ملیحه بهارلو
                شنبه, 21 اسفند 1400

                سلام و احترام ثبت نام شما با موفقیت انجام شده است

               • طیبه فرقدانی
                شنبه, 21 اسفند 1400

                سلام خداقوت من درهنگام مطالعه به شدت دچارخواب آلودگی میشم،، آیاراهکاری دردوره برای این معضل هست

                • ملیحه بهارلو
                 شنبه, 21 اسفند 1400

                 سلام واحترام مباحثی که در این دوره آموزش داده شده حتما به مطالعه بیشتر شما کمک خواهد کرد

                نمایش بیشتر