مهارت‌های همسرداری موفق

راهکارهایی برای درک بهتر همسر و بهبود روابط در خانواده

24 جلسه
900 دقیقه
موضوع: خانواده
مخاطب: زوجین
900,000 تومان 450,000 تومان
%50 تخفیف ثبت نام در درس
ارائه دهنده
موسسه نورالمجتبی علیه السلام
قم
امین محمدپور
دکترای روانپزشکی
پشتیبانی آنلاین و تلفنی
ضمانت 100% رضایت شما
ارائه گواهی پایان دورها
ارائه پی دی اف
دریافت فایل صوتی دوره
مشخصات دوره مهارت‌های همسرداری موفق

زمان دوره:30 روز

تاریخ شروع دوره:03 مرداد 1401

موضوع:مهارت‌های همسرداری، زوج درمانی و بهداشت روان خانواده

فرمت آموزش‌ها:فیلم‌، صوت، متن (قابل دانلود)

قابل اجرا بر روی:موبایل، تبلت، کامیپوتر

وسیله مورد نیاز:موبایل با سیستم عامل اندروید و ios یا کامپیوتر با سیتم عامل ویندوز و MAC

مخاطب:زوجین و جوانان در شُرُف ازدواج

همسرداری موفق چیست؟

همسرداری موفقنوعی نگاه به زندگی مشترک است. بسیاری از افراد برای شروع یک زندگی مشترک وقت و هزینه زیادی صرف می کنند. آنها تلاش می کنند فرد مناسبی برای ازدواج پیدا کنند. مراسم مجللی می گیرند. بهترین لباس ها و وسایل را میخرند. به ماه عسل می روند و سعی می کنند زندگی عاشقانه ای را آغاز کنند.

اما همانطور که زندگی رو به جلو می رود، دغدغه هایی ایجاد می شوند، چالش ها سربرمی آورند و هر روز مشکلات بیشتری روی هم تلنبار می شوند.

زوج هایی که در این زمینه آموزش دیده باشند می توانند با موفقیت چالش ها را طی کنند. اما زوج هایی که در رابطه بامهارت های همسرداریآموزش ندیده اند یا بهتر بگوییم که آموزش درستی ندیده اند، در ارتباطات خود دچار اصطکاک می شوند و به تدریج از هم فاصله می گیرند. گاهی اینقدر این فاصله عمیق می شود که دچار طلاق عاطفی یا حتی طلاق قانونی می شوند.


درخواست مشاوره رایگان

اگر درباره این دوره نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با درخواست مشاوره رایگان همکاران ما در واحد پشتیبانی در اولین فرصت با شما تماس گرفته و اطلاعات بیشتری درباره این دوره به شما ارائه خواهند کرد

کلید یک ازدواج موفق

گاهی لازم است کمی به عقب برگردیم و از خود بپرسیم چرا ازدواج کردیم یا چرا میخواهیم ازدواج کنیم؟

میتوان گفت که تقریبا همه افراد در ازدواج به دنبال همراهی هستند که تا پایان عمر در کنار او آرامش، عشق و خوشبختی را تجربه کنند. اما چرا ارتباط های عاشقانه در ابتدای ازدواج ادامه پیدا نمی کند؟ چرا زندگی ها تکراری، سرد و بی روح می شود یا گاهی از هم می پاشد؟

ما در میان دوستان و اطرافیان خود شاهد مشکلات و تنش های زیادی بین همسران بوده ایم؟ اما آیا می توان از این تنش ها اجتناب کرد و زندگی سالم و شادی را بنا نهاد؟

خوشبختانه پاسخ مثبت است. اگرچه هر فردی اعتقادات، الگوهای تفکر، نظرات و دیدگاه های منحصربه فردی دارد و ایجاد اختلاف بین دو فرد با مجموعه ذهنی و اعتقادی جداگانه طبیعی است اما آنچه بین یک زندگی موفق و ناموفق متمایز است روش برخورد با این چالش ها و اختلافات است.


بیاموزیم سپس رفتار کنیم

روانشناسان معتقدند موفقیت در ازدواج فقط از طریق یافتن همسر مناسب به دست نمی آید، بلکه از طریق همسرداری درست ایجاد می شود. پس برای داشتن ارتباطی مناسب و آرامش در خانواده، به مهارت آموزی در حیطه‌های مختلف نیاز دارید.

زندگی مشترک شروع سفر پرچالشی است که در آن زن و مرد باید آن را با هم طی کنند. هر چه دو طرف در این سفر، بهتر بتوانند با هم تعامل داشته باشند و مهارت‌های لازم برای رسیدن به یک زندگی موفق را بیشتر بدانند، این سفر لذت بخش‌تر و هدفمندتر خواهد بود.


دوره مهارت های همسرداری موفق چیست؟

مهارت های همسرداری موفق، دوره ای است که 24 جلسه آموزشی را شامل می شود. در هر جلسه که حدودا 30 دقیقه است، دکتر محمدپور مهمترینتکنیک های همسرداریرا برای داشتن یک زندگی موفق بیان می کند.

دکتر امین محمدپور، فارغ‌التحصیل روان‌پزشکی از دانشگاه برلین، مدرس، نویسنده و پژوهشگر در حوزه روانشناسی بالینی و کارشناس مباحث دینی است. وی در زمینه زوج درمانی، کلاس ها، دوره ها و آموزش های بسیاری ارائه داده اند.

این دوره چکیده ای از مهمترین اصول و تکنیک های همسرداری و زوج درمانی است که دکتر محمدپور سالها در خلال مشاوره های خود با آنها مواجه شدند و به خوبی آنها را حل و فصل کرده اند.


درخواست مشاوره رایگان

اگر درباره این دوره نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با درخواست مشاوره رایگان همکاران ما در واحد پشتیبانی در اولین فرصت با شما تماس گرفته و اطلاعات بیشتری درباره این دوره به شما ارائه خواهند کرد

دوره مهارت های همسرداری موفق برای چه کسانی مناسب است؟

فرقی نمیکند که شما به تازگی زندگی مشترک خود را آغاز کرده باشید یا سالها از شروع آن می گذرد. حتی ممکن است هنوز ازدواج نکرده باشید. یادگیریمهارت های زندگی مشترکبرای تمام افرادی که می خواهند زندگی سالم، شاد و موفقی را تجربه کنند لازم و ضروری است.

درواقع ما این دوره را به شما پیشنهاد نمی کنیم! بلکه می گوییم که آموزش دیدن در زمینه ی نحوه ارتباط و تعامل با همسر، جزئی جدایی ناپذیر از فرایند شروع زندگی مشترک است.

تا جایی که برخی از روانشناسان معتقدند که باید یادگیری مهارت های همسرداری قبل از شروع زندگی مشترک، مانند آزمایشات قبل از ازدواج الزامی شود.

همانطور که وقتی وسیله ی برقی جدیدی می خرید برای راه اندازی آن باید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید، برای شروع کردن یک زندگی مشترک نیز باید مهارت های اساسی را بیاموزید.


یاد بگیرید و هدیه بدهید

یادتان باشد که هیچوقت برای دانستن دیر نیست. بهترین هدیه ای که می توانید به خودتان و همسرتان بدهید دانش و مهارت است. مهارت هایی که خانواده شما را به محیطی آرام و لذت بخش تبدیل می کند.

در ضمن اینکه یکی از زوجین این مهارت ها را بداند کافی نیست. بلکه هر دو باید برای ساختن یک ارتباط بهتر، در یک مسیر حرکت کنند.

فهرست مطالب
 • قانون اول: تغافل و تدبیر
 • آموزه‌ها و محاسن اصل تغافل و تدبیر
 • اقسام خانواده و نقش‌آفرینی آن (1)
 • اقسام خانواده و نقش‌آفرینی آن (2)
 • ساختار تربیتی خانواده‌های منطقی و متعالی
 • تداوم آموزه‌های حوزۀ امور تربیتی
 • آسیب‌شناسی اجتماعی خانواده (1)
 • آسیب‌شناسی اجتماعی خانواده (2)
 • حفظ بهداشت روان و سلامت خانواده (1)
 • حفظ بهداشت روان و سلامت خانواده (2)
 • اختلاف و تفاوت‌های ساختاری زنان و مردان
 • اختلاف و تفاوت‌های ساختاری زنان و مردان (2)
 • ساختارهای آموزشی و ثبات زندگی
 • نقش زن و مرد در تفکیک روان
 • اقتدار مرد و نقش زن در آن
 • تفکرات سمی در روابط زوجین و خانواده
 • تفکرات سمی در روابط زوجین و خانواده (2)
 • تفکرات سمی در روابط زوجین و خانواده (3)
 • قانون بردبرد
 • قانون بردبرد (2)
 • راهکارهای رسیدن به موفقیت
 • قانون بردبرد (4)
 • قانون بردبرد (5)
 • قانون بردبرد (6)
 • پرسشنامه سنجش کیفیت روابط همسران
نمایش بیشتر

ضمانت 100% رضایت شما

به لطف الهی و تلاش همه دست اندرکاران، بیش از 95 درصد کاربران از محتوا و خدمات آموزشی ایمانور رضایت کامل دارند که این رضایتمندی پشتوانه فعالیت ماست. در همین راستا این اطمینان را به همه کاربران ایمانور می دهیم تا 30 روز پس از ثبت نام در صورت عدم رضایت، می توانید با ثبت درخواست خود وجه پرداختی در هنگام ثبت نام را پس بگیرید.

اعطای گواهی یایان درس

شما می توانید پس ازگذراندن دوره های آموزشی سامانه ایمانور و شرکت در آزمون پایان دوره و کسب نمره قبولی نسبت به دریافت گواهینامه پایان دوره اقدام نمایید. شرکت در آزمون پایان دوره برای دریافت گواهینامه الزامی است. کسب حداقل امتیاز قبولی (60 امتیاز) برای دریافت گواهینامه الزامی است. این گواهینامه نیازی به مدرک تحصیلی خاصی ندارد. گواهینامه پایان دوره به دو صورت الکترونیکی و چاپ شده قابل دریافت است. در صورت تقاضای گواهینامه مورد تأیید دانشگاه تهران، دانشگاه قرآن و حدیث و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حتما باید در هنگام ثبت نام گواهینامه مورد نظر را انتخاب نمایید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید
دیدگاه ها
جهت ارسال نظر لطفا در سایت وارد شوید
درس های مرتبط