چهل ویژگی لازم برای رشد و تعالی و اخلاص

۴۳ جلسه، ۹۶۰ دقیقه

برگزاری وبینار انلاین

پشتیبانی آنلاین

دوره چهل روز تمرین بندگی دقیقا چیه؟

خیلی ها دنبال راه و روش تربیت نفس و سیر و سلوک و همچنین مراقبه هستند و متاسفانه این روزها بازار عرفان های کاذب و حرف های باطل و من درآوردی داغه. لذا تصمیم گرفتیم تا با نگاه به منابع اصلی دین (قرآن و روایات معتبر اهل بیت علیهم السلام) دوره ای رو آماده کنیم تا با بیان مفهوم حقیقی بندگی ما رو در رسیدن به این درجه یاری کند. در دوره "چهل روز تمرین بندگی" ضمن توصیه بر چهل مبحث استخراج شده از آیات قرآن کریم که لازمه رشد و تعالی و اخلاص می باشد، تمرین ها و راهکارهایی عملی برای ملکه شدن صفات خوب و دوری از صفات بد ارائه می شود.

پیش ثبت نام در دوره

روش آموزش دوره چگونه است؟

هر جلسه دوره چهل روز تمرین بندگی شامل ۳ بخش می باشد

۱. طرح بحث

در بخش اول هر جلسه استاد ضمن طرح بحث به بررسی موضوع در آیات و روایات و سیره معصومین و بزرگان دین می پردازند.

۲. بیان راهکارها

این دوره فقط به بیان مفاهیم بسنده نمی کند. مهمترین بخش هر جلسه ارائه راهکار های عملی استاد در مورد موضوع مورد بحث می باشد که نقش مهمی در کاربردی شدن محتوای دوره خواهد داشت.

۳. تمرین

آموزش بدون تمرین نتیجه نخواهد داشت. ولذا در انتهای هر جلسه تمرین اختصاصی ارائه می شود که با انجام آن به مرور زمان تاثیر دوره در زندگی روزانه ما نمایان خواهد شد.

پشتیبانی آموزش

جهت پیگیری امور آموزشی و تمارین، برای این دوره پشتیبان در نظر گرفته شده که ضمن همراهی شما در تمام مراحل دوره، پاسخگوی سوالات آموزشی شما نیز خواهد بود .

جلسات پرسش و پاسخ با استاد

در طول دوره حداقل چهار جلسه آنلاین به صورت هفتگی با حضور استاد برگزار می‌شود. در این جلسات دانش پژوهان گرامی می توانند سوالات خود را به صورت مستقیم با استاد میرباقری مطرح و پاسخ خود را دریافت نمایند.

ارزیابی

در سامانه امکانی فراهم شده تا با ثبت تمرینها و محاسبه و خودارزیابی، نموداری از روند خودسازی و تربیت نفس را ملاحظه و مورد بررسی قرار دهیم.

سرفصل‌های کلی درس

فهرست موضوعات بیان شده در درس به این شرحند:
نماز /پرهیز شدید از گناه/انفاق در راه خدا /ورع (گناهان زبان)/ورع (گناهان چشم)/توبه/انس با قرآن/ارتباط با عترت رسول خدا/ ارتباط با امام زمان/قلک آخرت/صله رحم/شکرگزاری/نیکی به والدین/طهارت همیشگی/تفکر توحیدی/تفقه در دین/مراقبت در غذا/غیرت دینی/ادای امانت/وفای به عهد/دعا/میانه روی/مراقبت از حق الناس/رعایت آداب اجتماعی/حسن خلق/تواضع/

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

در این دوره یاد می گیریم خودسازی و بندگی خدا، نیاز به عرفان های کاذب و ریاضت های سخت نداره

دکتر سید محسن میرباقری

استاد دوره

دکتر سید محسن میرباقری

استاد سیّد محسن میرباقری در سال 1328 در شهر مقدّس قم دیده به جهان گشود. پیش از ورود به دبستان خواندن قرآن را به طور کامل آموخت. در دبستان به حفظ قرآن پرداخت و در مقطع دبیرستان به درک معانی آن مبادرت کرد. تحصیلات آکادمیک را تا مقطع دکتری در رشته علوم قرآن و حدیث ادامه داد و هم¬زمان به تحصیل دروس حوزوی پرداخت. در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی قبل از پیروزی انقلاب در تأسیس نمازخانه دانشکده، همّت گماشت و با تشکیل جلسات تفسیر قرآن کریم مرکزیّتی برای دانشجویان مذهبی فراهم آورد. علاقه ی ویژه ی ایشان موجب گشت تا عمده¬ ی عمر خویش را به تدریس معارف و اخلاق بپردازد. وی با شروع جنگ تحمیلی راهی جبهه شد و نزدیک به یک¬سال در آن سامان بود و مسئولیت کارهای فرهنگی در منطقه ای که حضور داشت بر عهده ی وی قرار گرفت. از سال 1362 به تدریس در مراکز عالی مشغول است و هم اکنون با رتبه ی دانشیاری به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مربّی شهید رجائی به این مهم اشتغال دارد. سالیانی است که به عنوان کارشناس مذهبی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به بیان مباحث قرآنی و ترویج معارف اهل بیت(علیهم السلام) می‌پردازد. وی در سال 1385 به عنوان خادم قرآن شناخته شد و به دریافت لوح از دست ریاست جمهوری وقت نائل گشت. از سال 1393 نیز به عنوان مدیر مسئول مؤسسه نورالمجتبی(علیه السلام) شناخته می‌شود. از استاد ده¬ها کتاب، اثر و مقاله منتشر شده است.

تقویم آموزشی درس

پیش ثبت نام در دوره